Menu

Людина та архітектура: 60 рухів за 60 хвилин.

6 липня на території ВДНГ відбулась прем’єра танцювального перформансу «60 рухів, вдивляючись у Майбутнє» – спільний проект українського хореографа Антона Овчіннікова та американської хореографині Мейди Уїзерс.
Не має ніякого сумніву в тому, що архітектура є однією з культурних ознак часу і вона втілює та візуалізує ідеології та ідеї, що властиві тій чи інший спільності в різні проміжки часу. Радянська архітектура мала вселяти повагу до державного устрою, висловлювати впевненість, оптимізм, віру в перемогу радянського ладу і способу життя.  Не дивлячись на те, що епоха вже давно минула, архітектура залишається і нове покоління українців має знайти для неї місце в своєму майбутньому. Так само як знайти місце для собе — в суспільстві, частина которого продовжує підживлюватись ідеалами минулого. 
Maida12
"У цій роботі ми спробували дослідити зв’язок між архітектурою та тілом для того, щоб зрозуміти, як архітектура може впливати на людину, її ідентичність та патерни поведінки», – зазначили автори проекту. Інший хореограф – українець Антон Овчінніков, засновник Міжнародного фестивалю сучасного Танцтеатру Contemporary dance festival Zelyonka Fest. У своїх авторських виставах він акцентує увагу на мінімалізмі та реалістичності фізичної дії.
Maida13
Оскільки проект пов’язаний зі специфікою місця – Виставкового центру, – він був показаний лише один раз і створений спеціально до 60-річчя Виставкового центру.
Maida14
Для роботи над виставою була запрошена американська хореографиня Мейда Уізерс, відома інноваціями у хореографії. Вона почала кар’єру наприкінці 1960-х, розвиваючи постмодернізм в американському танці. Це був її перший проект в Україні і він розпочався в грудні 2017 року, коли Мейда приїхала знайомитись з українською командою організаторів та учасників проекту. Музичний супровід для вистави створив запрошений зі США композитор Стів Гілмі. Він вже багато років співпрацює з компанією Мейди Уізерс в США і у всіх перформативних проектах виконує свою музику наживо. Саме так і була створена музика для перформансу "60 рухів, вдивляючись у Майбутнє".
 Maida15
Як основу для створення хореографії для проекту Мейда використала 60 ілюстрацій з зображеннями картин сучасних українських художників, світлини з життя сучасних українців та зображення відомих монументів ьта мозаїк з соціалістичного минулого України. Саме такий підхід змусив всіх учасників перформансу замислитись над питанням: що ми відчуваєм сьогодні, опинившись в оточенні ідеології минулого, що втілена в архітектурі? І хто такі МИ - люди, яким довелось жити в часи складних змін і які все ще змушені шукати себе, розгрібаючи руїни минулого заради майбутнього.
Maida16
У виставі прийняли участь 16 українських перформерів – це українські танцівники, які мали досвід імпровізації та відгукнулися на оголошення про набір на виставу. Перформанс створювався протягом двох тижнів.
maida11 
Повне відео перформансу, створене професійною операторською командою у складі Олександра Доловова та Дениса Захарченко можна переглянути за посиланням ТУТ
  • Оцените материал
    (0 голосов)
  • Опубликовано в СОБЫТИЯ
  • Прочитано 569 раз

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены

Наверх

Подписка на новости